Regulamin

Użytkownik składający zamówienie powinien zapoznać się z poniższym regulaminem

 • 1 Postanowienia ogólne

Sklep jest własnością Doroty Czekańskiej prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą Dorota Czekańska solo kolektyw, z siedzibą w Krakowie 31-431 ul. Czerwonego Prądnika 11/2,  NIP 637-179-14-99, Regon: 120552637

 • 2 Składanie zamówień
 1. Ceny towarów znajdujących się w sklepie są cenami brutto i podane są w polskich złotych. Podane ceny nie obejmują kosztów przesyłki.
 2. Zamówienia mogą być składane za pośrednictwem sklepu, telefonicznie lub drogą mailową.
 3. Zamówienia za pośrednictwem sklepu można składać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok.
 4. Aby zamówienie złożone za pośrednictwem sklepu zostało zrealizowane prawidłowe, niezbędne jest właściwe wypełnienie formularza zamówienia oraz podanie danych niezbędnych do dokonania przesyłki zamówionego towaru.
 5. Po złożeniu przez klienta zamówienia, otrzyma on automatyczną odpowiedź ze sklepu potwierdzającą przyjęcie zamówienia.
 6. Czas rozpoczęcia realizacji zamówienia pokrywa się z momentem wpływu wpłaty na rachunek bankowy podany w potwierdzeniu zamówienia w przypadku płatność przelewem.

Towar

 1. Każdy produkt oferowany w sklepie jest wykonany w pracowni solo kolektyw z największa starannością i jest pozbawiony wad. W związku z tym, że każda rzecz wytwarzana jest ręcznie, możliwe są drobne różnice między konkretnymi egzemplarzami, co może mieć znaczenie w przypadku zamawiania kilku podobnych produktów. Zdjęcie produktu zawsze przedstawia konkretny egzemplarz oferowany w sprzedaży.
 • 3 Koszty i termin wysyłki
 1. Przesyłka wysyłana jest pod adres wskazany w formularzu zamówienia. Sklep poinformuje klienta niezwłocznie o nieprawidłowo wypełnionym formularzu zamówienia, który uniemożliwia dokonanie wysyłki lub może ją opóźnić.
 2. Przesyłka dostarczona jest za pośrednictwem InPostu do paczkomatu, firmy kurierskiej lub Poczty Polskiej. Istnieje możliwość odbioru osobistego towarów w pracowni.
  Towar wysyłany jest najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty.
 3. Koszty przesyłki pokrywa nabywca. Zakupy powyżej 300 zł są wysyłane na koszt sprzedawcy za pośrednictwem InPostu lub firmy kurierskiej.
 • 4 Płatności
 1. Każda transakcja potwierdzana jest paragonem lub fakturą.
 2. Płatność za zamówiony towar następuje za pośrednictwem serwisu Przelewy24,  przelewem na konto bankowe sklepu lub za pośrednictwem serwisu PayPal. Numer rachunku podawany jest w mailu potwierdzającym złożenie zamówienia, a w przypadku zamówień telefonicznych i mailowych w wygodny dla stron sposób (najczęściej mailem). W przypadku odbioru osobistego w pracowni istnieje możliwość zapłaty gotówka przy odbiorze.
 • 5 Reklamacje i zwroty
 1. Reklamacja dotycząca uszkodzeń powinna zawierać niezbędne do jej rozpatrzenia dane (imię i nazwisko zamawiającego oraz opis przedmiotu reklamacji.) Najwygodniejszą dla obu stron formą będzie rozpoczęcie procedury reklamacyjnej od maila z informacją dotyczącą uszkodzeń plus ewentualnego zdjęcia. W przypadku uszkodzenia elementów  wykończenia biżuterii, typu karabińczyki, zapięcia, czy sznureczki staram się wymienić je na takie same, a jeśli to niemożliwe, to na podobne. Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni, a naprawa  przeprowadzona najszybciej jak to możliwe. Stłuczenie elementów ceramicznych, naczyń czy figurek co do zasady nie jest objęte gwarancją, ale w przypadku drobnych uszkodzeń proszę o kontakt; może uda się uszkodzenia naprawić.
 1. Klient, który zawarł umowę na odległość, ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Jest ono jednak ograniczone w czasie i przysługuje jedynie przez 14 dni. Klient odstępujący od umowy zobowiązany jest do zwrotu towaru i odesłania go na własny koszt, a dostanie zwrot należności za towar i koszty wysyłki do klienta.
 • 6 Zwrot pieniędzy

Zwroty pieniędzy realizowane są przez sklep przelewem bankowym, przekazem pocztowym lub w gotówce w zależności od wyboru dokonanego przez klienta.

 • 7 Polityka prywatności oraz ochrona danych osobowych
 1. Administratorem baz danych osobowych przekazywanych przez klientów sklepu internetowego

w związku z zakupami jest Sprzedawca.

 1. Dane osobowe wykorzystywane są w celu realizacji umów sprzedaży, w zawiązku z tym mogą być

przekazywane podmiotom odpowiedzialnym za dostawę zakupionych towarów do klienta. Klienci mają prawo dostępu

do treści swoich danych oraz do ich poprawiania Mogą również żądać ich usunięcia. Dane są przekazywane dobrowolnie, ale są niezbędne do zrealizowania zamówienia.

 • 8 Postanowienia końcowe

1.Regulamin nie wyłącza oraz nie ogranicza żadnych uprawnień Konsumenta, które przysługują mu na mocy bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa. W przypadku sprzeczności pomiędzy postanowieniami Regulaminu, a bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa, przyznającymi Konsumentom uprawnienia, pierwszeństwo mają te przepisy. Postanowienia umów mniej korzystne dla Konsumenta niż postanowienia ustawy o prawach konsumenta są nieważne, a w ich miejsce stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

Data opublikowania regulaminu 24.05.2018r.